5+ Бенд

5+ Бенд е најјаката музичка група во светот. Петко, Лина, Цветко, Комшо, Марија, Ана, Тетка Душка и Дедо Менде се членовите на составот кој зад себе има еден цел албум и во моментов ги составува последните делчиња од својата нова, втора плоча.
 
Песните кои што се наоѓаат на репертоарот на 5+ Бенд се внимателно одбрани, со цел да се оддаде почит на дел од најважните македонски поп рок евергрини, на некои регионални хитови, како и на интернационални песни кои оставиле белег над една низа генерации. Мисијата на 5+ Бенд е истите да ги "рециклира", за и новите деца да уживаат во среќните ноти на некои од најпрекрасните песни.
 
Како што е чудна шумата во првиот сингл од нивниот втор албум, така и 5+ Бенд е чудна група. Во 5+ Бенд сите свират на сите инструменти и никој никому не пречи. Се пее рок, поп, народно, старско, младско, селско, градско... во основа се пее се' што е убаво и ги радува ушите. Малку познат факт е дека покрај свирачи и пејачи, членовите на 5+ Бенд се и и танчери и акробати и сонувачи и актери што уште не...
 
 
5+ Бенд - Има ли забава5+
 
 
Бенд - Чудна шума
 
 
5+ Бенд - Лина
 
 
5+ Бенд - Љубен си
 
 
5+ Бенд - Здрава храна за детство без мана
 
 
5+ Бенд и Пеперминт - Автобус
 
 
Со 5+ Бенд можете да се дружите на:
 
Фејсбук
 
Јутуб
 
Твитер

Што кажува за тебе твојата тетоважа

И каде си сега според тетоважата

15 причини зошто Таравари си заминува од министерството за здравство

#ЧаоТаравари

Есенски моден водич за луѓе кои земаат помалку од 250 евра плата

Напишан од човек кој зема помалку од 250 евра плата

Севернокореец на Денот
Севернокорејка на Денот